اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه

شهروندی یا تابعیت یک رابطه حقوقی فرد با دولت است زیرا از آثار حقوقی مثل حقوق و امتیازات در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات آن کشور برخوردار خواهد بود.

خرید ملک به ارزش 250.000 دلار یا بیشتر

  • فروشنده ملک باید از اتباع ترکیه باشد.
  • کارشناس رسمی ملک باید ارزش ملک را تأیید کند.
  • ملک خریداری شده جهت اخذ شهروندی دارای 3 سال منع فروش می باشد.

 اخذ شهروندی از طریق تاسیس شرکت یا کارآفرینی

ثبت شرکت در ترکیه به تنهایی به شما امکان اقامت دائم را نمی‌دهد. این امر خود نیاز به شرایطی دارد. ابتدا این که این نوع شرکت و کارآفرینی از طریق دولت ترکیه تایید شود و در ترکیه به آن نیاز باشد. پس از ثبت شرکت اقامت یکساله تمدید می‌شود و سپس با تمدید ۲ سال تا ۵ سال فعالیت مداوم شرکت و کار درآن افراد می‌توانند برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت شناسنامه و پاسپورت اقدام کنند.

ثبت شرکت با سرمایه پرداخت شده حداقل 100.000 لیر ترکیه و داشتن حداقل پنج کارمند رسمی بیمه شده ترک به مدت ۵ سال الزامی است.

خرید ملک پایین تر از 250.000 دلار

می‌توانند هر سال اقامت مربوط به ملک دریافت کنند در صورتی که ۵ سال از این طریق اقامت دریافت کنند سپس می‌تواند برای شهروندی ترکیه اقدام نمایند. البته در صورت رعایت شرایط خاص زیر:

  • بین اقامت های تمدید شده بیش از 180 روز (6 ماه) فاصله نیافتد.
  • در این 5 سال بیش از 365 روز خارج از ترکیه اقامت نکرده باشند.

پس از ۵ سال دریافت اقامت در صورت رعایت نکردن دو شرط فوق به جای پاسپورت (شهروندی) می توان به دریافت اقامت بلند مدت(long time)   اقدام نمود.

جهت مشاوره رایگان، فرم درخواست را تکمیل و برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

سرمایه گذاری به مبلغ 500.000 دلار در یکی از شعب بانکهای ترکیه

  • منع برداشت سپرده به مدت 3 سال
  • تأیید سپرده از طرف امور نظارت بر بانک ها

اخذ شهروندی از طریق اجازه کار

اقامت کاری در ترکیه مثل اقامت کاری در کشورهای دیگر دارای شرایط خاصی است. برای گرفتن این اقامت شما باید از طریق یک کارفرما یا شرکت معتبر ترک دعوت به کار شوید.پس از اقدامات لازم، افراد از طریق شرکتها مورد تایید قرار گیرند. پس از آن اقامت یک ساله برای افرادی که مشغول کار میشوند، ارائه می شود. با تمدید این اقامت تا ۵ سال و کار مداوم، این افراد میتوانند اقدام به مهاجرت ترکیه کرده و اقامت دائم ترکیه را دریافت نمایند.

که در این صورت شرکت کارفرما باید ۵ کارمند رسمی بیمه‌شده ترک و دارای 100.000 لیر ترکیه سرمایه باشد.

اخذ شهروندی از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راههای مطمئن و قانونی دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه است. برای این مهم باید به نکات زیر توجه کنید فردی که با آن ازدواج میکنید نباید خود پناهنده و با مهاجر باشد. همسر آینده شما باید اقامت دائم ترکیه را داشته باشد. ازدواج شما باید رسمی بوده و دارای مدارک معتبر باشد. پس از ۵ سال ازدواج و زندگی مشترک و تحقیقاتی که توسط پلیس و بازرسان از صحت این ازدواج در طول ۵ سال انجام میدهد، اقامت دائم ترکیه به شما تعلق میگیرد